PLAYER ->

radiospacja

Teraz gra/my

Tytuł

Wykonawca


Hubert Augustyniak / Członek Zarządu

Wspólnie z Pawłem Sito założył Radiospację. Uruchomienie stacji zajęło im 10 lat. Ale udało się!

Przed radiowym mikrofonem po raz pierwszy zasiadł… 24 lata temu. Potem robił “internety”, gdy jeszcze nie było to modne np. od zera stworzył vortal clubbing dla cgm.pl (emitowano jeszcze listę 30 Ton). Gdy jeszcze nie istniał Google w Radiu Łódź stawiał podstrony audycji radiowych, a od 2004 roku na długo związał się z Polskim Radiem w Warszawie, jako dziennikarz, prowadzący audycje czy kierownik Redakcji Muzycznej Polskiego Radia BIS. Bywało, że na antenie był 7 dni w tygodniu. Poprowadził pierwszą audycję w Czwórce – Radiu z Wizją, wspólnie z Bogusią Marszalik.

Augustyniak miał także zawodowy kontakt z niegdyś największą telewizją muzyczną na Świecie – MTV. Szkolony w Londynie, w siedzibie na Oxford Street, jeszcze na DOS-owej wersji Selectora programował MTV Europe, nadzorując także kanały VH1 Europe i Vh1 Classic Europe, jako Senior Music Programmer przez blisko 4 lata, między 2007-2011 rokiem. YouTube wówczas nie istniał, a taśmy z wideoklipami latały samolotem 🙂 Odszedł, by w 3 miesiące uruchomić jako Dyrektor Programowy kanał Kino Polska Muzyka. W 2015 roku do powrotu do telewizji muzycznej namówił go Rafał Baran. Tak doszło do rebrandingu i zmian w ramówce stacji należących do grupy 4FUN MEDIA. Kanały zarządzane przez Augustyniaka przez dłuższy czas zyskiwały na oglądalności w panelu Nielsena.

Radio, telewizja, internet… prasa. W muzyczno-dziennikarskiej historii warto także wspomnieć o pracy dla Gazety Wyborczej, City Magazine, Aktivist Exclusive, DJ’s Magazine, czy Magazynu Kultury Klubowej Laif.

Augustyniak ma swój udział nie tylko w powstaniu Radiospacji, ale także spółki zajmującej się audio-marketingiem. Po prostu w pewnym momencie uznał, że człowieka wchodzącego do sklepu nie powinny boleć uszy, a doświadczenie szefa muzycznego pomogło mu zbudować wyjątkową ofertę dla wielu marek.


AUDYCJESŁUCHAJ RADIOSPACJI TAM, GDZIE CHCESZ

Pobierz naszą aplikację na telefon lub tablet i ciesz się wyjątkowym klimatem.


Pobierz aplikację: