PLAYER ->

radiospacja

Teraz gra/my

Tytuł

Wykonawca


Paweł Sito / Nadredaktor

Kim jestem?

Do radia przyszedł po raz pierwszy w wieku 15 lat jako uczeń szkoły podstawowej. To była Rozgłośnia Harcerska w Warszawie przy ul. Konopnickiej 6. W późniejszych czasach wracał tam jeszcze. W drugiej połowie lat 80., jako prowadzący, wraz z Bożeną Sitek, Listę Przebojów Rozgłośni Harcerskiej. W pierwszej połowie lat 90. w roli szefa Redakcji Informacji RH oraz by… Rozgłośnię zamknąć. A właściwie przemienić ją, wraz z szefem Justynem Depo, a samemu pełniąc rolę Dyrektora Programowego w Radiostację.

11 listopada 1998 roku uruchomiła ona swój program, a wśród autorów znaleźli się m.in. związani 20 lat później z Radiospacją: Aga Sielańczyk, Andrzej Szajewski, Marcin Chłopaś, Ulla Prussak, Grzegorz Brzozowicz, Magda Kryza (wówczas Nowikowska), Druh Sławek, Kwazar, Seb Skalski, Wojtek Szymocha, Marcin Wyrzykowski, Novika, Paweł Juzwuk, Bronek i ekipa Dzikich Pól.

12 września 2001 nowy właściciel Radiostacji – Eurozet zwolnił go, szykując radio na zmianę w komercyjne, ostatecznie przemianowane na Radio Planeta.

W drugiej połowie lat 80. współpracował z Polskim Radiem, współtworząc audycje: Krajowa Scena Młodzieżowa, Lista Przebojów Programu Trzeciego, Muzyka Nocą (Program I PR).

W roku 1990 pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W latach 1992–1995 był dziennikarzem Radia Wolna Europa.

W latach 1995–1998 był szefem promocji w wydawnictwie fonograficznym Koch i dziennikarzem kanału TVP Tylko Muzyka.

Po odejściu z Radiostacji w latach 2001–2003 pełnił funkcję szefa działu rozrywki w „Przekroju”. W 2003 pełnił funkcję dyrektora programowego kanału telewizyjnego Kino Polska, następnie do 2005 dyrektora programowego i producenta w telewizji 4fun.tv. Wrócił do mediów audio, zostając dyrektorem, redaktorem naczelnym Radia Bis, i ponownie wizualnych, tworząc dla TVP programy Kinoffkino w TVP Kultura i O! w TVP 3.

Następne etapy to pożegnanie z papierem – został redaktorem naczelnym miesięcznika „Lans” oraz przeniesienie się do Internetu wraz z objęciem funkcji prezesa Fundacji Nowe Media.

W latach 2012-2015 prowadził audycje w radiu Tok FM: „Transformacja” oraz „Muzyczne Sito Tok FM”. Ostatnie lata przed założeniem, wraz z Hubertem Augustyniakiem, Radiospacji zajmował się ekologią i energią ze źródeł odnawialnych prowadząc portal reo.pl.

pawel.sito@radiospacja.pl


AUDYCJESŁUCHAJ RADIOSPACJI TAM, GDZIE CHCESZ

Pobierz naszą aplikację na telefon lub tablet i ciesz się wyjątkowym klimatem.


Pobierz aplikację: