PLAYER ->

radiospacja

Teraz gra/my

Tytuł

Wykonawca


Staszek Trzciński

Kim jestem?

Staszek Trzciński to kulturoznawca, promotor koncertowy i dziennikarz muzyczny. Konsultant muzyczny. Szef STX Music Solutions oraz doktorant i wykładowca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (rozprawa doktorska o zmieniających się odbiorcach muzyki w dobie cyfryzacji). Wykłada także w Collegium Civitas. Współwłaściciel agencji STX Jamboree, współorganizator dwunastu gal wręczenia Fryderyków (2007-2018). W latach 1995-2000 był dyrektorem artystyczno-repertuarowym Universal Music Polska. Od wielu lat wspiera środowiska kreatywne, tłumacząc opinii publicznej, dziennikarzom i politykom sytuację prawną oraz materialną twórców w dobie rewolucji technologicznej w świecie cyfrowym. Twórca serwisu Przestrzeń Muzyki, na którym artyści, dziennikarze i użytkownicy publikują swoje playlisty muzyczne (pod patronatem Radiospacji).

Największą popularność wśród słuchaczy muzyki przyniosły mu serie płytowe, takie jak Pozytywne Wibracje, Sygnowano Fabryka Trzciny czy Pieprz i Wanilia, a także cotygodniowa audycja autorska i kompilacje Pinacolada w Radiu PiN (2004-12). Jako jeden z pierwszych w Polsce – bo już od 1997 roku – popularyzował takie gatunki muzyczne, jak funk, soul, acid-jazz, R’n’B, chill-out, muzykę elektroniczną czy world music. Współorganizował też Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku oraz koncerty takich artystów jak np. Seal, Macy Gray, Grace Jones, Angie Stone, Raphael Saadiq, Woody Allen i Kylie. Wcześniej, w latach 1992-1994, współtworzył legendarny warszawski klub FILTRY, w którym wykluwała się polska scena didżejska, ale także koncertowa.

staszek.trzcinski@radiospacja.pl

 


AUDYCJE

Pinacolada 2.0

Pinacolada 2.0 to audycja, w której gram wyłącznie to, co lubię i czego aktualnie słucham.SŁUCHAJ RADIOSPACJI TAM, GDZIE CHCESZ

Pobierz naszą aplikację na telefon lub tablet i ciesz się wyjątkowym klimatem.


Pobierz aplikację: