PLAYER ->

radiospacja

Teraz gra/my

Tytuł

Wykonawca


Radiospacja na Patronite

Opublikowany przez dnia 26 czerwca 2020

Długo zastanawialiśmy się, czy ten krok jest nam potrzebny. Może nawet zbyt długo. Potrzebujemy Waszego wsparcia, by dalej grać i się rozwijać…

Wesprzyj nas w budowie super pomocnika na przyszłość, klikając w link:

https://patronite.pl/radiospacja/description

Tu Radiospacja! 

Jeden z naszych autorów powiedział, że Radiospacja jest tym, czym początki stacji radiowych, które kiedyś współtworzyliśmy. Coś w tym jest. 

Na naszej antenie usłyszycie dobrze znane głosy z Radiostacji, Trójki, Radia PiN, Antyradia, Radia Zet, RMF FM, Radia Jazz, Polskiego Radia BIS czy Chilli Zet. Najmłodsi słyszą z kolei swoich ulubionych DJ-ów z wielu polskich klubów. 

Łączy nas jedno. Jesteśmy razem, bowiem nie sprzedaliśmy się dużym stacjom i stać nas na to, by realizować swoje muzyczne pasje w partyzanckim radiu internetowym.

Owszem, bywało ciężko, bo wszyscy uczyliśmy się realizować siebie z własnych komputerów i nadawać audycje ze swoich domów. Ale spodobało nam się to istne szaleństwo i wizjonerstwo śmiałego planu. Wystartowaliśmy 23 marca i od tego czasu nabraliśmy rutyny, uporaliśmy się z niezbędną techniką i specyfiką nadawania w sieci. Przez ponad pół roku produkowaliśmy program – w pewnym sensie – testowy. Wciąż nas przybywało. 

Dzisiaj – jeśli chodzi o zespół autorów audycji – jesteśmy jedną z największych rozgłośni w Polsce.

Teraz przyszedł czas na nowe otwarcie. Tu Radiospacja– profesjonalne radio muzyczne z undergroundowym pazurem! Jesteśmy gotowi żeglować na morzach i oceanach, możemy Was już zaprosić do słuchania naszej niezależnej od kogokolwiek rozgłośni radiowej, która gra prawdziwą muzykę, a nie produkty muzykopodobne. 

Każdego dnia znajdziecie na naszej antenie całe spektrum muzyki, co niespotykane na polskim rynku. Od tej najbardziej rockowej, elektronicznej i alternatywnej, poprzez soul, funk, hip-hop, drum&bass, jungle i techno, skończywszy na folku, jazzie, muzyce filmowej czy klasyce.

Nadajemy 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, zaś zespół 80 osób prowadzących audycje autorskie pracuje codziennie od 6 rano do 3-4 w nocy. Do tego jest jeszcze ekipa kilkunastu osób, która spina to wszystko w ramówkę i pilnuje emisji.

Zostaliśmy już docenieni. Marek Niedźwiecki we wrześniu 2020 przyjął zaproszenie Pawła Sito jako gość Listy Przebojów na antenie Radiospacji – po raz pierwszy od rozstania z radiową Trójką w maju tego roku. 

Wejdź na www.radiospacja.pl 


ZBIÓRKA

Bardzo słusznie oczekujecie od nas lepszej jakości dotyczącej emisji programu. Opracowaliśmy konkretny i realistyczny plan dalszego rozwoju Radiospacji. Dzisiaj potrzebujemy Was do tego, by radio mogło nadal istnieć i zmieniać się na lepsze. W zakładce CELE opisujemy, czego potrzebujemy, nie tylko aby przeżyć, ale by jeszcze bardziej rozwijać się razem z Wami. By nadal tworzyć radio działające pod prąd i bez kompromisów.

Jeżeli znacie i lubicie naszą stację, a osoby nieznające jej do tej pory – jeśli polubią nasz program, być może chcielibyście, aby nasi autorzy towarzyszyli Wam na co dzień i by nasze radio rozwijało się i było coraz lepsze!

W takim przypadku rozważcie dołączenie do grona naszych mecenasów i patronów. Pomożecie nam współtworzyć Radiospację? Po prawej stronie opisujemy w jaki sposób chcielibyśmy odwdzięczyć się za Waszą hojność.

Pierwsze 6 miesięcy działalności sfinansowaliśmy z własnych oszczędności. Wielu naszych partnerów zgodziło się kredytować naszą działalność. Dzięki temu zbudowaliśmy zespół marzeń, który nieprzerwanie nadaje swoje programy od marca tego roku. Możecie nas posłuchać w każdej chwili na antenie. Jednak to nie wystarczy do dalszego funkcjonowania. 

Musimy opłacać licencje za graną muzykę, licencje za programy nadawcze i realizacyjne dla prowadzących, musimy zapewnić naszym autorom lepszy i jednolity sprzęt nadawczy, także ten niezbędny do miksowania muzyki, wreszcie musimy zatrudnić ludzi, którzy będą zarządzali całością, wspierając naszych autorów. Nie zapominając także o autorach prowadzących swoje audycje.

Nie emitujemy reklam, nie mamy sponsorów, nie sprzedaliśmy się inwestorom. Ponadto nie zrobiliśmy płatnej aplikacji, bowiem Radiospacja jest otwarta dla wszystkich słuchaczy. 

Wesprzyj nas! Dzięki Tobie zrealizujemy nasze wspólne marzenia o wolnym, niezależnym, silnym, bezkompromisowym i prawdziwym radiu pełnym najwspanialszej muzyki! Nawet najmniejsze wpłaty miesięczne, jak 10 zł, liczą się dla nas. 

Poza tym to od Was Drodzy Słuchacze w dużym stopniu zależy to, jak bardzo będziemy zmuszeni sprzedawać czas reklamowy, sponsoring i inne formy reklamowe na antenie i poza nią. Chcielibyśmy taką działalność prowadzić w jak najbardziej ograniczonym stopniu, bez przerywania audycji, tak by nie przeszkadzać Wam w odbiorze naszego programu.

Z naszym radiem związało się już ponad 80 legend mikrofonu i polskiego przemysłu muzycznego, a także jeden znany restaurator 🙂

Nad przedsięwzięciem czuwa doświadczona grupa kreatorów mediów i dziennikarzy, którzy uruchomili nie jeden projekt medialny w Polsce: m.in. 4fun.tv, Kino Polska, Radiostacja, Jazzradio, Kino Polska Muzyka, MTVNHD.

Słuchacie nas w domach, w autach, podczas biegania, w pracy, do snu. 

Kim jesteśmy? Co gramy? O co nam chodzi? To proste. Dziennikarz i były Dyrektor Programowy Radiostacji Paweł Sito skrzyknął któregoś razu ponad 100 osób. Od strony zarządczej, technicznej i biznesowej sprawy wziął w soje ręce Hubert Augustyniak. Wspólnie z Pawłem od dłuższego czasu planowali otwarcie wspólne radio – inne niż wszystkie “inne” radia.

Moglibyśmy opisywać Wam teraz ponad 100 audycji autorskich.  Wyliczać godzinami gatunki muzyczne i artystów, których możecie u nas od miesięcy słuchać…. Ale nie musimy. Sami wyróbcie sobie zdanie. 

POSŁUCHAJCIE NASZEJ HISTORII

Korzenie wielu z nas tkwią w najlepszych przed laty polskich radiach i ich pionierskich etapach. Słuchając najlepszych rozgłośni światowych, od dawna marzyliśmy o stworzeniu bezkompromisowej stacji, która nie będzie wytworem marketingowym żadnego koncernu. W dobie rewolucji technologicznej, w czasach ery cyfrowej, budujemy z nową energią nową jakość. Radio inne niż inne. 

Tak jak napisaliśmy już wcześniej, połowa 100-osobowego zespołu Radiospacji związana była z wieloma stacjami radiowymi, przede wszystkim z Radiostacją, ale także Trójką, Radiem PiN, Antyradiem, Radiem Zet, RMF FM, Radiem Jazz, Polskim Radiem BIS czy Chilli Zet. 

Poza tym, co dla nas bardzo ważne, współpracownikami są młodsi autorzy, wielu z nich to pokolenie dwudziestolatków, a także artyści.

Wielu z nas pamięta czasy, w których autentyczność była podstawą do tworzenia medium, mającego na celu dobre przyjęcie przez słuchaczy. Jako nasz wspólny projekt. Niesiemy te doświadczenia niczym znicz olimpijski, czy nieustannie palące się lampki w świątyniach. Wreszcie znalazło się miejsce, gdzie można te najlepsze doświadczenia wykorzystaćMiejsce, gdzie odradzają się dobre duchy poszczególnych radiostacji. 

Skoro mowa o radiostacjach, to nie można pominąć osoby założyciela i dyrektora programowego naszej stacji, czyli Pawła Sito. Był on współtwórcą kultowej Radiostacji. To medium, w tworzenie którego zaangażowanych było bardzo wielu z nas. 

Z początkowej Radiostacji, wrócili do Radiospacji w 2020 roku m.in. Paweł Sito (i wtedy, i teraz, dyrektor programowy), Aga Sielańczyk, Andrzej „Wstawać!” Szajewski, Novika, Marcin Chłopaś, Druh Sławek, Wojtek Szymocha, Ulla Prussak, Paweł Juzwuk, Seb Skalski, ekipa programu Dzikie Pola. Razem 16 osób!

Przypominamy najważniejsze osiągnięcia Radiostacji z tamtych lat

– wprowadzenie do świadomości społecznej zupełnie nowych stylów muzycznych 

– pokazanie, że można robić radio bez zadęcia, koturnowości i świadomego programu ogłupiania słuchaczy

– nieświadome dla nas, zbudowanie grupy społecznej słuchaczy, którzy w latach 1998-2001 mieli od ok. 15 do 35 lat, później nazywanych przez socjologów jako „generacja Radiostacji”. Dziś to ludzie w pełni wieku, ale to co „zrobiła” z nimi Radiostacja nie wyparowało przecież.

Po trzech latach swoistego festiwalu wolności, jakim była na przełomie wieków działalność Radiostacji, przyszedł nieuchronny moment, kiedy to marketing przejął władzę nad programem. Zaczęła się równia pochyła w dół. Gdy zabrano nam Nasze Radio, po prostu płakaliśmy. Jednak została w nas na wiele lat świadomość tego, co zrobiliśmy przez tych ponad 30 miesięcy.

Ale przecież to samo wydarzyło się w życiu naszych współpracowników, którzy współtworzyli inne stacje, np. przez blisko dekadę Radio PiN, przez kilka lat Radio BIS czy nawet Chilli Zet.  


WIĘCEJ O NAS

Dzisiaj jest nas znacznie więcej, bowiem postawiliśmy także na najmłodszych, z którymi na co dzień tworzymy tę stację. 

Jest nas dużo i każdy ma bardzo dużo do zaoferowania. Chcemy, by każdy z jedno – czy dwugodzinnych programów dostarczał słuchaczom maksimum satysfakcji. Nie sadzamy DJ-ów na czterogodzinne dyżury i 5 razy w tygodniu. Przez 20 lat nie było takiego radia, chcemy nadrobić tę lukę.

Kto między innymi jest jeszcze w ekipie – prosimy zobaczyć w zakładce Galeria i na dole tego tekstu. Generalnie poza załogą RDST są jeszcze dwie grupy. 

Pierwsza to doświadczeni radiowcy, którzy spełniali się przez wiele lat w znanych rozgłośniach. Przyciągnęli ze sobą do Radiospacji swoich najwierniejszych słuchaczy. To między innymi: Hubert Augustyniak (współzałożyciel Radiospacji), Stanisław Trzciński (wraz ze swoją kultową „Pinacoladą”), Artur Orzech, Magda Gacyk, Grzegorz Brzozowicz, Przemysław “Jah Jah” Frankowski, Jacek Kaczyński, Janek Szlagowski, Igor Fleiszer czy Jacek Olechowski

I druga, będąca naszą dumą, czyli radiowi debiutanci, chociaż radio kochający od zawsze. Poza najmłodszymi, także Mirosław Oczkoś – bardzo częsty gość audycji w różnych radiach, specjalista od wizerunku osób publicznych sam prowadzi (i realizuje, jak każdy z nas) program „Political Fiction”, znany filozof Marcin Fabjański zaprasza na audycję Jest noc, Jędrzej Dudkiewicz, twarz TVP w „lepszych czasach” znakomicie brzmi dziś jako głos RDSP. Mają też muzyczne audycje artyści – muzycy. To m.in. Kacezet, Paprodziad, Maciek Nowak, DagaDana czy Nika Boon.

Niezwykłym odkryciem Radiospacji i wysforowaniem się na pozycję jednego z najlepszych muzycznych radiowców w Polsce (prosimy sprawdzić na podcaście, że nie jesteśmy gołosłowni) okazał się Maciej “Kapsel” Balcerek. Jego audycje „Raport z oblężonego miasta” zaczynają być prawdziwymi radiowymi misteriami. Mimo, że w żaden sposób prowadzenie programu nie jest podobne do Ś.P. Tomasza Beksińskiego, to jednak efekt, atmosfera, poziom wrażliwości u bardzo wielu osób przywodzi pamięć Sandomierzanina.

Co bardzo ważne dla naszego rozwoju, od sierpnia 2020 do zespołu radia dołączył Jacek Nowak (szef reklamy i sponsoringu oraz współtwórca wielu spółek i mediów, m.in. RMF FM, TVN, Film Produkcja), który został we wrześniu pełniącym obowiązki prezesa stacji. Odpowiada za strukturę organizacyjną, pozyskiwanie finansowania i rozwój stacji.

https://patronite.pl/radiospacja/description

WIELE KONTYNENTÓW

Radiospacja jest pierwszym na świecie radiem, które działa metodą łańcuchową.

Każde oczko naszego łańcucha to inna lokalizacja. Szokujące bywa, gdy antena przekazywana jest przez Jacka Kaczyńskiego z wyspy Bali w Indonezji do małej wioski pod Opolem, skąd parentingowe audycje Dzieci mają dzieci prowadzi Lidia Piechota. Z kolei Janek Szlagowski nadaje z Himalajów, skąd może przekazać antenę Wojtkowi Szymosze w Górach Izerskich. 

Niezwykle dumni jesteśmy z piątkowego porannego programu WSTAWAĆ! Prowadzony jest przez międzynarodową trójkę: Magdę Gacyk z Doliny Krzemowej w USA (zaczyna program o 22:00), Andrzeja Szajewskiegoz Warszawy (7:00) oraz wspomnianego już Jacka Kaczyńskiego z Bali (13:00). Żeby było śmieszniej wydawczyni programu, Magda Kryza pracuje zdalnie z Paryża, zaś serwery umieszczone są w Londynie, skąd swoje audycje nadaje także Nika Boon

Jacek Kaczyński nadaje do Radiospacji prosto z Bali. Poza Polską i Indonezją nasi prowadzący mówią i grają do Was np. z Himalajów, Doliny Krzemowej, Islandii, Londynu, Paryża i Berlina. 

NASZ ZESPÓŁ

Reasumując, w zespole redakcyjnym Radiospacji pracują dzisiaj m.in. 

Paweł Sito (szef programowy stacji), Artur Orzech, Novika, Agnieszka Sielańczyk, Stanisław Trzciński, Andrzej Szajewski, Magda Gacyk, Mikołaj Komar, Hubert Augustyniak (członek zarządu stacji), Jacek Nowak (prezes stacji), Marcin Chłopaś, Druh Sławek, Wojtek Szymocha, Mirosław Oczkoś, Ulla Prussak, Kacezet, Paprodziad, Michał Cpt. Sparky Lipka, Maciej Envee Goliński, Maciek Nowak, Daga DagaDana Gregorowicz, Nika Boon, Jędrzej Dudkiewicz, Magda Kryza, Estera Prugar, Paweł Juzwuk, Seb Skalski, Grzegorz Brzozowicz, Przemysław Jah Jah Frankowski, Jacek Kaczyński, Janek Szlagowski, Igor Fleiszer, Jacek Olechowski, Marcin Fabjański, Konrad Licky S., Jakub Gucik, Adam Matyz, Mono, Kacper Popkowicz, Sebastian Mikiel, Lidia Piechota, Bartek Szymocha, Marcin Wyrzykowski, Marcin Baryłka, Jerzy Rzymowski, Jerzy Drejwen Baryłka, Małgorzata Rawińska, Ewa Tomaszewicz, Anna Sierpowska, Błażej Grygiel, Piotr Krzyżanowski, Jakub Zańczak, DJ Hiro Szyma, Jasiek Malinowski, Paul Cannabitz, Ginee, Bronek, Bartosz Boruciak, Franek Majewski, Igor Fleiszer, Piotr Zaix Zieliński, Simba, Remigiusz Kadelski, Marcin Kwazar, Królowa Marysieńka, Stickorama, Adam Rejniewicz, Miki Harasimiuk, Dorota Minta, Małgorzata Bora, Grzegorz Bora, Wojciech Tokarz-Śliwiński, Jakub Wątor, Michalina Ertman, Jacek Pawlak, Joanna Twardowska-Orłoś, Walter Moffka, Maciej Kapsel Balcerek czy Marcin Celiński. Od kwietnia do czerwca 2020 do zespołu redakcyjnego należał też Maciej Orłoś.

Wesprzyj nas! Twoja Radiospacja. 

Wejdź na https://radiospacja.pl