fbpx

PLAYER ->

radiospacja

Teraz gra/my

Tytuł

Wykonawca


Walking Festival of Sound – patronujemy Festiwalowi Dźwięku!

Opublikowany przez dnia 6 kwietnia 2021

Walking Festival of Sound to prezentacja projektów, skupiających się na słuchaniu przestrzeni wokół nas – z wykorzystaniem technologii, jak i bez niej. Po pierwszych dwóch edycjach festiwalu w 2019 roku, w Sztokholmie i Newcastle, w kwietniu 2021 roku Walking Festival of Sound zawita do Edynburga i Krakowa. Wybór tych dwóch miast nie jest przypadkowy. Od wielu lat Kraków i Edynburg są miastami partnerskimi. Jest to idea, która powstała po drugiej wojnie światowej jako forma współpracy między miastami bez względu na granice narodowe.

Walking Festiwal of Sound odbędzie się pomiędzy 5 – 25 kwietnia. W związku z pandemią, festiwal odbędzie się głównie w sferze online. Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze spacerami dźwiękowymi w przestrzeni Edynburga i Krakowa. Projekty zostaną zaprezentowane w postaci dźwiękowych spacerów realizujących założenia projektów lokalnych artystów zaproszonych do udziału w festiwalu, jak również instrukcji, map, czy też audio-walków do ściągnięcia i wysłuchania w konkretnych przestrzeniach miejskich. Poza spacerami dźwiękowymi, w ramach festiwalu odbywać się będą wykłady i performatywne akcje transmitowane bezpośrednio na stronie festiwalu. Wśród zaproszonych wykładowców i artystów pojawią się nazwiska znanych i cenionych praktyków i teoretyków nagrań terenowych, sztuki dźwięku i pejzażu dźwiękowego.
Więcej informacji na temat programu wkrótce na oficjalnej stronie festiwalu:

www.wfos.net

Wśród potwierdzonych artystów i wykładowców są między innymi Jana Winderen, Barry Truax, Elena Biserna, Cecylia Malik, Linda O Keeffe, Patrick Farmer, Anna Nacher i Martyna Poznańska. Inicjatorami i kuratorami festiwalu są Jacek Smolicki i Tim Shaw. Zapraszamy serdecznie!